PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapoznaj się z naszą propozycją wycieczki jednodniowej lub weekendowej

Myślisz o tym, gdzie wybrać się na weekend? Szukasz pomysłu na wypad z dzieckiem, dziećmi, rodziną, bądź przyjaciółmi?  Poznaj naszą propozycję wycieczki na weekend lub jeden dzień w Bełchatowie - w Łódzkiem.

 

Zwiedź interaktywną Ekspozycję PGE Giganty Mocy!

U nas przeżyjesz podróż wehikułem czasu i dowiesz się jak powstaje prąd. 

Odnajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych. Dowiesz się jak w okolicach Bełchatowa powstał węgiel brunatny i jak przetwarza się go w energię elektryczną. 

Wcielisz się też w rolę górnika oraz dystrybutora mocy, a wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych: geologii, paleontologii i fizyki zyskasz ot tak, przy okazji!

 

Poznaj Bełchatów

Co jeszcze warto zobaczyć w Bełchatowie? Będąc tu koniecznie udaj się na wycieczkę z aplikacjami mobilnymi – przewodnikami miejskimi dla rodzin z dziećmi, bądź pasjonatów historii. Znajdziesz je w sklepach Google Play lub App Store pod wybranymi nazwami: Bełchatów szlak rodzinny, (pobierz aplikację z google play; pobierz aplikację z app store) Bełchatów szlak historyczny (pobierz aplikację z google playpobierz aplikację z app store). Można ja pobrać bezpłatnie w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Więcej informacji o szlakach znaleźć można TUTAJ.

 

 

 

Zobacz kopalnię i elektrownię w ich naturalnym otoczeniu

Przejedź na taras widokowy do Żłobnicy - 27 km od Bełchatowa i zobacz księżycowy krajobraz obszaru Kopalni Węgla Brunatnego. Jeśli masz lornetkę, weź ją ze sobą! Pomoże Ci dostrzec szczegóły maszyn pracujących w wyrobisku. 

 

 

 

 

Zostań na dłużej

Chciałbyś zostać u nas na dłużej? Potrzebujesz odrobiny relaksu? Przenocuj w jednym z okolicznych ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych. W naszej okolicy znajdziesz kilka miejsc godnych polecenia. Sam zdecyduj, jaki standard i jakie atrakcje są dla Ciebie najlepsze. Wyboru dokonasz TUTAJ.

 

Życzymy udanego odpoczynku!

 

 

Dodatkowe przydatne informacje:

Po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, możesz ugasić pragnienie, bądź posilić się w jednej z pobliskich restauracji usytuowanych na placu Narutowicza, ul. Kaczyńskich, Pabianickiej, bądź Kościuszki. Przykładowe restauracje w pobliżu PGE Gigantów Mocy to: Restauracja "Niezły Bigos", "Pizzeria Fenix", Restauracja "Za kulisami", Restauracja "Gościniec", Restauracja "Plac'16 Od chleba do wina",  Kawiarnia i Naleśnikarnia "Cynamon", Restauracja "Makaron i Kawa", Restauracja "Buenos Aires", Restauracja "Kubuś". 

Wiecej praktycznych informacji znajdziesz TUTAJ

Jeśli chcesz znaleźć więcej atrakcji turystycznych w Łódzkiem pobierz przewodnik Łódzkie Travel.

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT