PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

PRELEGENCI

 

 

 

 

 

Magdalena Bartosik – redaktor merytoryczny chemii w Wydawnictwie Nowa Era z kilkuletnim doświadczeniem. Zaangażowana w aplikacje multimedialne, m.in. Multimedialny układ okresowy oraz Multiteka Chemia Nowej Ery dla szkół podstawowych oraz portal maturalny terazmatura.pl. Ukończyła studia chemiczne i studium pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 

 

 

 

 

 

 

Dorota Bociąga - pomysłodawca, inicjator oraz twórca DT4U - Design Thinking Workspace – przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej. Swoją wiedzę i pierwsze doświadczenia z design thinking zdobyła w Hasso Plattner Institute of Design at Stanford. Od 2012 roku poprzez czystą praktykę rozwija swój warsztat w zakresie dt oraz ogólnie pojętego myślenia projektowego prowadząc projekty z zastosowaniem tej metodyki na studiach 1 i 2 stopnia. W chwili obecnej kieruje międzynarodowym projektem DiamonDT – „​Development of Innovative AcadeMy ON the basis of DT teaching”, którego celem jest rozwój innowacyjnej dydaktyki na poziomie wyższym poprzez wdrażanie do toku kształcenia metodyki design thinking. Adiunkt Politechniki Łódzkiej. Zarówno dydaktycznie jak i naukowo-badawczo zajmuje się inżynierią biomedyczną. W tym obszarze jest autorem opracowań naukowych, współautorem patentów i wdrożeń. Z zamiłowania – trener.

 

 

 

 

 

 

 

Anna Grąbczewska - współzałożycielka Uniwersytetu Dzieci. Przez ostatnie 5 lat dyrektor zarządzająca Fundacji Uniwersytet Dzieci. Absolwentka historii Uniwersytetu Warszawskiego i studiów MBA organizowanych przez SGH i Uniwersytet w Calgary. Mama Jasia i Zosi.

Zanim zajęła się dziećmi – cudzymi i własnymi – związana z branżą wydawniczą. Prowadziła projekty w Warsaw Business Jornal (później New World Publishing), m.in. jako dyrektor wydawniczy pierwszego polskiego magazynu o podróżach Voyage. Warszawianka, mieszkała przez rok w Danii i 7 lat w Krakowie.
Wierzy w siłę i potencjał społeczności, jaką udało się stworzyć wokół Uniwersytetu Dzieci.

 

 

 

 

 

Anna Laska-Leśniewicz - na co dzień doktorantka inżynierii materiałowej, której zainteresowania naukowe w dużej mierze skupiają się na biomateriałach i inżynierii tkankowej. Lider Zespołu DT4U - Design Thinking Workspace - na Politechnice Łódzkiej. Swoją przygodę z DT rozpoczęła w 2014 roku. Już od samego początku dostrzegła potencjał zastosowania tej metodyki w poszukiwaniu nowych rozwiązań w świecie nauki, techniki i medycyny. DT poznała również w kanadyjskim wydaniu w Ivey Business School, a w styczniu 2016 roku przeszła intensywne szkolenie „DT MasterClass for Tutors” pod okiem europejskich liderów z School of Business and Economics UiT the Arctic University of Norway. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w prowadzeniu zajęć ze studentami oraz w trakcie warsztatów DT. Prywatnie najchętniej podróżuje po świecie i spędza czas z ludźmi.

 

 

 

 

 

Ewa Morzyszek-Banaszczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 137 w Łodzi, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Pedagogika Wieku Dziecięcego. Edukator, coach, trener i ekspert awansu zawodowego. Jest współautorem wielu innowacji pedagogicznych, programów i projektów edukacyjnych o zasięgu ogólnoszkolnym. Jest także inicjatorem powstania szkolnych klubów rozwijających zainteresowania uczniów i propagatorem aktywnego i zdrowego stylu życia oraz ruchu „Szkoła w drodze”.

Posiada wieloletnie doświadczenie wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi (1999-2007), dyrektora Przedszkola Publicznego w Rzgowie (1992-1999), członka Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Miasta Łodzi w latach 2013-17, a także wykładowcy w Wyższej Szkole Pedagogicznej  (2010-2015) i Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi ( 2014-2017). 
Jest osobą wielokrotnie nagradzaną m.in. Nagrodą II stopnia Ministra Edukacji Narodowej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. 

 

 

 

 

 

 

Oliwia Pierzyńska - Redaktor merytoryczny chemii w Wydawnictwie Nowa Era. Na co dzień zajmuje się przygotowaniem multimediów, np. Generator testów i sprawdzianów oraz pomocy dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli m.in. zeszytów ćwiczeń Chemia Nowej Ery dla szkół podstawowych. Swoją wiedzę i doświadczenie chemiczne zdobywała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Lund University (Szwecja) i University of Central Lancashire (Wielka Brytania).

 

 

 

 

 

 

 

 

Arkadiusz Rogoziński - doktorant w Instytucie Socjologii Kultury UŁ, wieloletni współpracownik Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, które reprezentuje w Radzie Porozumienia Społeczeństwo i Nauka SPiN. Specjalista do spraw nowych mediów. Współtwórca wydarzeń i festiwali poświęconych edukacji nieformalnej, teatrowi i nowym technologiom. 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Sowińska - wieloletni nauczyciel dyplomowany edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, edukator, terapeuta zajęciowy, animator pedagogiki zabawy. W latach 90 nauczyciel klas autorskich, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej SNEP, założycielka i dyrektorka 14 przedszkoli na terenie woj. łódzkiego, które powstały w ramach projektu Wieś przyjazna dzieciom. Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej z certyfikatem Dalton International, konsultant pedagogiki planu daltońskiego, członek Polskiego Stowarzyszenia Dalton. Autor programów, podręczników, pomocy edukacyjnych i materiałów okołopodręcznikowych. Laureat Nagrody im. Marii Weryho–Radziwiłłowicz, nadawanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola oraz Nagrody Lidera w edukacji, nadawanej przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi.

 

 

 

 

 

 

 

Monika Wiśniewska - dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Sekretarz Porozumienia "Społeczeństwo i Nauka". Jest absolwentką Wydziału Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2003 roku uzyskała tytuł doktora fizyki. Uczestniczyła w licznych krajowych i międzynarodowych projektach badawczych (PAN Warszawa, Uniwersytet Gdański, University of Tennessee w USA, Hasylab Hamburg w Niemczech). W roku 2001 i w latach 2004-2005 odbyła dwa, blisko roczne staże w Belgii, podczas których prowadziła badania naukowe w Inter-University Institute for High Energies na Vrije University w Brukseli. W latach 2006-2008 przebywała w USA, gdzie w Oak Ridge National Laboratory uczestniczyła w opracowaniu i badaniu nowych materiałów scyntylacyjnych do detekcji promieniowania gamma, rentgenowskiego i neutronowego. Łącznie spędziła w zagranicznych placówkach naukowych prawie 4 lata. Od 2011 roku jest dyrektorem pierwszego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

 

 

 

 

 

Sylwia Żółkiewska - projektantka, animatorka kultury, edukatorka, autorka licznych materiałów edukacyjnych. Od kilku lat popularyzuje stosowanie aplikacji i gier mobilnych w animacji kultury i edukacji. Miała okazje współtworzyć nowatorskie rozwiązania na pograniczu nowych technologii i kultury z wieloma instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Jest autorką i pomysłodawczynią pierwszeJ w Polsce publikacji o tworzeniu aplikacji mobilnych od koncepcji po realizację pt. APPetyt na APPlikacje. Obecnie realizuje projekt stypendialny związany z zastosowaniem aplikacji mobilnych do ożywiania Cyfrowych Archiwów Tradycji Lokalnej. Interesuje się historią i historią sztuki, lubi zamieniać to, co stare w nowe, a nowe tłumaczyć na język przyjazny odbiorcy.

 

 

 

 

 

Patryk Betcher, Specjalista Programu Sektor 3.0, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Od 2013 roku pracuję w Programie Sektor 3.0. Zajmuję się od strony administracyjnej i logistycznej organizacją Festiwalu Sektora 3.0: technologicznego wydarzenia dla organizacji non profit. Koordynuję także Fundusz Sektora 3.0 – program wspierający tworzenie nowych narzędzi online. W ramach przydatnego hobby tworzę projekty graficzne, a inne swoje działania stale usprawniam poprzez wykorzystywanie przydatnych w pracy (i nie tylko) narzędzi internetowych i aplikacji. Lubię być w ciągłym ruchu, a dzięki urządzeniom mobilnym nawet na chwilę nie zostaję w tyle.

 

 

 

 

 

 

Filip Żyro, Redaktor i specjalista Programu Sektor 3.0, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Dziennikarz, reportażysta, twórca treści multimedialnych, obserwator świata i nowinek technologicznych. Od dziecka fan wszystkiego, co ma mikroprocesor w środku. W FRSI prowadzi serwis Technologie.ngo.pl, gdzie jest odpowiedzialny za teksty umieszczane w portalu. Współuczestniczy przy tworzeniu Sektora 3.0, gdzie dba o to, aby najważniejsze trendy technologiczne zostały pokazane w trakcie wydarzenia i zainspirowały polskie organizacje non-profit.

 

 

 

 

 

 

 

Jan Kędzierski - Inżynier systemów druku, typografik, artysta fotografik i projektant. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Koordynator zespołów projektowych. Specjalizuje się w systemach komunikacji wizualnej, informacji wizualnej i projektowaniu produktu. Autor dokumentów fotograficznych i wystaw.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grzegorz Troszyński - Instruktor warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, inżynier specjalności automatyka. Przedstawiciel firmy Trobot, dystrybutora robotów edukacyjnych marki Makeblock.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT