PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Projekt "Bioróżnorodność wokół nas" - Galeria 2

Wycieczką do rezerwatu "Niebieskie Źródła", Spały oraz nad Zalew Sulejowski zakończyliśmy projekt BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS, dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Urokliwe, opływające we wszechobecną zieleń, sielskie tereny spalskiego parku krajobrazowego odwiedziliśmy wspólnie z laureatami konkursu na najciekawszego lapbooka, który towarzyszył inicjatywie.

Na podsumowanie projektu, laureaci konkursu mieli przyjemność wziąć udział w prelekcjach i warsztatach zorganizowanych przez Panią Edytę Kiedrzyńską - doktor habilitowaną, profesora nadzwyczajnego, zastępcę dyrektora Europejskiego Regionalnego Centrum  Ekohydrologii  Polskiej Akademii Nauk oraz Pana Marcina Kiedrzyńskiego - doktora habilitowanego, kierownika Pracowni Ekologii i Adaptacji Roślin Katedry Geobotaniki i Ekologii Roślin na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, które odbyły się w scenerii:

- stacji terenowej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale (prelekcja pt. "Ekohydrologia dla zrównoważonego zarządzania wodą w zlewni Pilicy oraz przeciwdziałania eutrofizacji i zachowania bioróżnorodności"), 

na terenie Rezerwatu Przyrody "Niebieskie Źródła" (warsztaty pt. "Niebieskie Źródła jako cenny obiekt przyrodniczy; warsztaty z rozpoznawania wybranych gatunków charakterystycznych dla ekosystemów dolin rzecznych"),

nabrzeża Zbiornika Sulejowskiego (warsztaty pt. "Zastosowanie rozwiązań biotechnologii ekohydrologicznych dla ograniczenia dopływu zanieczyszczeń do Zbiornika Sulejowskiego, ograniczenia jego eutrofizacji i zachowania bioróżnorodności").

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w naszym projekcie. Szczególne podziękowania kierujemy również do pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego, którzy podzieli się z nami swoją bogatą wiedzą i z dużą serdecznością przyjęli nas u siebie!

Was, drodzy Internauci, zachęcamy tymczasem do zwiedzenia nadpilicznych parków.

 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT