PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

GRUPY ZORGANIZOWANE


 Ile osób liczy grupa?

Do zakupu biletów grupowych uprawnione są grupy o minimalnej wielkości 10 osób.

 Ile trwa zwiedzanie, a ile trwa warsztat edukacyjny?
Zwiedzanie Ekspozycji zajmuje zazwyczaj od 1,5 do 2h, natomiast warsztaty edukacyjne trwają od 1h (przedszkola) do 1,5h (szkoły).

 Jak zarezerwować bilety grupowe?
Bilety grupowe zarezerwować można na dwa sposoby:

ON-LINE – cena za bilety zarezerwowane on-line jest niższa
Link do systemu rezerwacji i sprzedaży on-line: TUTAJ. Rezerwujący, który prawidłowo wypełnił formularz rezerwacyjny ON-LINE otrzyma, na podany w formularzu adres mailowy, potwierdzenie przyjęcia rezerwacji. Następnym krokiem po otrzymaniu e-maila, będzie zapłata za zarezerwowane bilety w terminie: do 7 dni przed planowanym terminem wizyty. W przypadku braku zapłaty w wyżej wspomnianym terminie rezerwacja jest automatycznie anulowana.
Rezerwacji on-line można dokonać maksymalnie na 90 dni przed planowanym terminem wizyty, jeżeli interesuje Cię dłuższy termin skontaktuj się z nami telefonicznie.

- telefonicznie – cena za bilety zarezerwowane telefonicznie jest nieznacznie wyższa
Rezerwacji możesz dokonać dzwoniąc pod numer: 44/ 635 19 22 lub 503 119 739.
Po krótkiej rozmowie z nami otrzymasz drogą mailową formularz zgłoszeniowy, który wypełnisz i odeślesz na nasz adres mailowy. Za bilety dokonasz zapłaty w dniu samej wizyty w kasie MCK PGE Gigantów Mocy. Bilety rezerwowane w ten sposób są nieco droższe, a ich cenę sprawdzisz przeglądając nasz cennik.
Jeżeli interesuje Cię inny termin lub forma zapłaty, poinformuj nas o tym podczas pierwszej rozmowy.

 Czy opiekunowie grup otrzymują bezpłatny bilet na Ekspozycję?
TAK - Bilet bezpłatny otrzymuje 1 opiekun na każde 10 osób.

 Czy ekspozycję można zwiedzić z przewodnikiem?
Grupy zorganizowane zwiedzają PGE Giganty Mocy z naszym doświadczonym i wykwalifikowanym instruktorem – przewodnikiem, ale z doświadczenia wiemy, że również nasze audioprzewodniki są bardzo atrakcyjne dla dzieci, które dzięki nim same mogą eksplorować nasze muzeum, więc istnieje także możliwość zwiedzania grupowego z audioprzewodnikami.

 Czy ekspozycję można zwiedzić z audioprzewodnikiem?
TAK- na życzenie udostępniamy nieodpłatnie audioprzewodniki również grupom.

 Czy na Ekspozycji dostępne są audioprzewodniki przeznaczone dla dzieci i młodzieży?
Ekspozycję PGE Giganty Mocy można zwiedzić z audioprzewodnikiem w języku polskim, angielskim lub polskim języku migowym. Posiadamy audioprzewodniki wyposażone w audiowycieczki dla wszystkich grup wiekowych:
Dla najmłodszych – audiowycieczka rodzinna, w której najmłodszych zwiedzających w podróż po ekspozycji zabierają nasze maskotki -  Woltuś, Dżulka i prof. Om. Dziecko zostaje nawigatorem, który dzielnie przeprowadza całą załogę pod dowództwem Robota o Węglowym Sercu przez podróż po świecie węgla i energii. Audiowycieczka dostępna jest również w wersji angielskiej.
Dla młodzieży – audiowycieczka geograficzna - w niej zwiedzający wciela się w rolę asystenta dziennikarza, piszącego relację z przyszłości, w której następuje zamknięcie kopalni Bełchatów. Zwiedzanie uatrakcyjnia dodatkowa karta pracy (notatnik dziennikarski), której wypełnienie stanowi wyzwanie dla zwiedzającego. Audiowycieczka oparta jest na podstawie programowej nauczania geografii w szkole podstawowej. Dostępna jest również w wersji angielskiej oraz w wersji dla niesłyszących.
Dla dorosłych – audiowycieczka,w której w jasny, prosty sposób opowiedziana jest historia kształtowania się złóż węgla brunatnego oraz ich eksploatacji i przetwarzania w energię elektryczną. Zrozumiały język i piękne efekty dźwiękowe powodują, że zwiedzanie ekspozycji staje się opowieścią, która w płynny sposób przeprowadza nas przez wszystkie sale muzeum. Audiowycieczka dostępna jest również w wersji angielskiej.

 Czy można przyjechać z grupą bez rezerwacji?
NIE – Dbając o Państwa komfort podczas zwiedzania, zalecamy wcześniejszą rezerwację, którą można zrobić telefonicznie (tel. 44/639922)  lub poprzez system sprzedaży on-line.

 Czy  warsztaty edukacyjne organizowane są dla wszystkich grup wiekowych?
TAK – W naszej ofercie znajdziecie warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych szkolnych i przedszkolnych. Z ofertą warsztatów możecie zapoznać się TUTAJ.

Czy ekspozycja dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych?
TAK - Obiekt MCK PGE Giganty Mocy jest miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, pozbawionym barier architektonicznych. Muzeum wyposażono w windy, ułatwiające osobom niepełnosprawnym poruszanie się po wielokondygnacyjnym obiekcie.
Ponadto Ekspozycja dysponuje audioprzewodnikami dla słabosłyszących i niesłyszących, wyposażonymi w nagranie lektorskie z polskim językiem migowym w formie wideo odtwarzanego na ekranie urządzenia.

 Czy w Gigantach znajduje się szatnia?
TAK - na dolnym holu znajduje się bezpłatna szatnia, w której należy zostawić okrycia wierzchnie i plecaki.

 Czy w Gigantach jest miejsce, gdzie można zjeść?
TAK -  W samym budynku gigantów nie ma kawiarni, ani restauracji, ale na głównym holu do dyspozycji gości mamy automat z kawą, herbatą i czekoladą oraz przekąskami i lodami, a także stoliki dla ok. 30 osób, przy których można usiąść, zjeść i odpocząć.
Zjeść można dobrze w najbliższej okolicy, gdyż Ekspozycja zlokalizowana jest w samym centrum Bełchatowa, tuż przy deptaku spacerowym, na którym w okresie letnim funkcjonują ogródki restauracyjne. W niedalekiej odległości od PGE Gigantów Mocy (w odległości zaledwie kilku minut pieszo) zlokalizowane są restauracje z menu rodzinnym: Restauracja Pizzeria Fenix, Plac 16, Restauracja Makaron i Kawa, Gościniec, Gucio Lunch Bar oraz Naleśnikarnia Cynamon. Samochodem dojechać można natomiast do Restauracji Kubuś.

 Czy można zwrócić bilety grupowe?
TAK– Przyjmujemy zwroty biletów, ale tylko na warunkach opisanych w regulaminie sprzedaży biletów TUTAJ

 Czy w Gigantach jest sklepik z pamiątkami?
TAK – przy punkcie wydawania audioprzewodników znajduje się sklepik, w którym nasi goście mogą zakupić różnorodne pamiątki, np. gadżety reklamowe, zestawy edukacyjne, książki z eksperymentami, rękodzielnicze wyroby ceramiczne.

 Jak dojechać do GM?
Obiekt, w którym mieści się Ekspozycja PGE Giganty Mocy znajduje się w budynku MCK PGE Giganty Mocy, zlokalizowanym w centrum Bełchatowa przy pl. Narutowicza 3, w  niedalekiej odległości od ul. T. Kościuszki, przy której mieści się Urząd Miasta Bełchatowa.
Współrzędne geograficzne: N51 o 22’ 1.734’’; E19 o 22’ 18.939’’.

 Czy w pobliżu znajduje się parking dla autokarów?
TAK – wjazd na parking dla autokarów znajduje się od ulicy Kwiatowej / Witosa.

 

KLIENCI INDYWIDUALNI

 

Ile czasu trwa zwiedzanie?
Zwiedzanie Ekspozycji zajmuje zazwyczaj od 1,5 do 2h, ale zdarzają się goście, którzy spędzają u nas nawet do 4 godzin.

Czy trzeba rezerwować bilety z wyprzedzeniem?
NIE - W przypadku klientów indywidualnych, nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów.

Czy można kupić bilety on-line?
TAK - Bilety można szybko i wygodnie nabyć w naszym systemie rezerwacji on-line najpóźniej na godzinę przed planowaną godziną zwiedzania.
Link do systemu rezerwacji: TUTAJ.
Bilety można też zakupić w Kasie PGE Gigantów Mocy.

Czy za bilet można zapłacić kartą?
TAK - Płatności za zakupiony bilet można dokonać w Kasie, gotówką lub kartą płatniczą. Płatność za bilet zamówiony on-line możliwa będzie za pomocą Strony Płatności, na którą zostaniesz przekierowany bezpośrednio po złożeniu zamówienia.

Czy można zwiedzać ekspozycję z audioprzewodnikiem?
TAK - Zwiedzanie PGE Gigantów Mocy przez Gości indywidualnych odbywa się z udziałem audioprzewodników wydawanych w Biurze Obsługi Klienta (biuro znajduje się na dolnym holu tuż za kasą).
Dysponujemy urządzeniami z audiowycieczką dla dzieci, dorosłych oraz dla osób słabosłyszących i niesłyszących, posługujących się polskim językiem migowym.

Czy na Ekspozycji dostępne są audioprzewodniki przeznaczone dla dzieci i młodzieży?
TAK - Ekspozycję PGE Giganty Mocy można zwiedzić z audioprzewodnikiem w języku polskim, angielskim lub polskim języku migowym. Posiadamy audioprzewodniki wyposażone w audiowycieczki dla wszystkich grup wiekowych:
Dla najmłodszych – audiowycieczka rodzinna, w której najmłodszych zwiedzających w podróż po ekspozycji zabierają nasze maskotki -  Woltuś, Dżulka i prof. Om. Dziecko zostaje nawigatorem, który dzielnie przeprowadza całą załogę pod dowództwem Robota o Węglowym Sercu przez podróż po świecie węgla i energii. Dzieci otrzymują również kartę pracy z zagadkami, których odpowiedzi kryją się w przestrzeni ekspozycji. Audiowycieczka dostępna jest również w wersji angielskiej.
Dla młodzieży – audiowycieczka geograficzna - w niej zwiedzający wciela się w rolę asystenta dziennikarza, piszącego relację z przyszłości, w której następuje zamknięcie kopalni Bełchatów. Zwiedzanie uatrakcyjnia dodatkowa karta pracy (notatnik dziennikarski), której wypełnienie stanowi wyzwanie dla zwiedzającego. Audiowycieczka oparta jest na podstawie programowej nauczania geografii w szkole podstawowej. Dostępna jest również w wersji angielskiej oraz w wersji dla niesłyszących – wersja w polskim języku migowym.
Dla dorosłych – audiowycieczka,w której w jasny, prosty sposób opowiedziana jest historia kształtowania się złóż węgla brunatnego oraz ich eksploatacji i przetwarzania w energię elektryczną. Zrozumiały język i piękne efekty dźwiękowe powodują, że zwiedzanie ekspozycji staje się opowieścią, która w płynny sposób przeprowadza nas przez wszystkie sale muzeum. Audiowycieczka dostępna jest również w wersji angielskiej.

Czy w pobliżu Gigantów znajduje się parking dla samochodów osobowych?
TAK - Samochody osobowe zaparkować można na sąsiadujących z budynkiem Ekspozycji parkingach przy:
   - pl. Narutowicza - wzdłuż rzędu kamienic 
   - dawnej ul. 19 Stycznia obecnie Lecha i Marii Kaczyńskich - w pobliżu głównego wejścia do ekspozycji
  -  ul. Kwiatowej / Witosa - dojazd na parking przy budynku MCK PGE Giganty Mocy
Wszystkie parkingi są bezpłatne.

Jak dojechać do GM?
Obiekt, w którym mieści się Ekspozycja PGE Giganty Mocy znajduje się w budynku MCK PGE Giganty Mocy, zlokalizowanym w centrum Bełchatowa przy pl. Narutowicza 3, w  niedalekiej odległości od ul. T. Kościuszki, przy której mieści się Urząd Miasta Bełchatowa.
Współrzędne geograficzne: N51 o 22’ 1.734’’; E19 o 22’ 18.939’’.

Czy ekspozycja dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych?
TAK - Obiekt MCK PGE Giganty Mocy jest miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, pozbawionym barier architektonicznych. Muzeum wyposażono w windy, ułatwiające osobom niepełnosprawnym poruszanie się po wielokondygnacyjnym obiekcie.
Ponadto Ekspozycja dysponuje audioprzewodnikami dla słabosłyszących i niesłyszących, wyposażonymi w nagranie lektorskie z polskim językiem migowym w formie wideo odtwarzanego na ekranie urządzenia.

Komu przysługuje bilet ulgowy?
Bilety indywidualne ulgowe przysługują:
- dzieciom do lat 3 (bilet bezpłatny),
- dzieciom i młodzieży uczącej się,
- emerytom i rencistom za okazaniem legitymacji emeryta/rencisty oraz
- osobom niepełnosprawnym (z widoczną niepełnosprawnością lub na podstawie ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem).

Czy w Gigantach jest pokój dla rodzica z małym dzieckiem?
TAK - Pokój dla rodzica z małym dzieckiem znajduje się na parterze budynku, tuż przy Kasie oraz Biurze Obsługi Klienta.
W pokoju znaleźć można krzesełko do karmienia niemowląt, przewijak, podgrzewacz, dystrybutor z wodą oraz książki i zabawki edukacyjne.
Pokój wyposażony jest również w odrębny węzeł sanitarny z toaletą przystosowaną dla dzieci (niżej zawieszona miska ustępowa).

Czy w PGE Gigantach Mocy znajduje się kawiarnia?
NIE -  W samym budynku gigantów nie ma kawiarni. Na głównym holu do dyspozycji gości mamy automat z kawą, herbatą i czekoladą oraz przekąskami oraz stoliki, przy których można usiąść i odpocząć.

W bliskim otoczeniu PGE Gigantów Mocy można też znaleźć restauracje z menu dla rodzin. Ekspozycja zlokalizowana jest bowiem w samym centrum Bełchatowa, tuż przy deptaku spacerowym, na którym w okresie letnim funkcjonują ogródki restauracyjne. W niedalekiej odległości od PGE Gigantów Mocy (w odległości zaledwie kilku minut pieszo) zlokalizowane są restauracje z menu rodzinnym: Restauracja Pizzeria Fenix, Plac 16, Restauracja Makaron i Kawa, Gościniec, Gucio Lunch Bar oraz Naleśnikarnia Cynamon. Samochodem dojechać można natomiast do Restauracji Kubuś. Wszystkie te restauracje znaleźć można w popularnych wyszukiwarkach lub serwisach społecznościowych. 

Czy w PGE Gigantach Mocy znajduje się sklepik z pamiątkami?
TAKprzy punkcie wydawania audioprzewodników znajduje się sklepik, w którym nasi goście mogą zakupić różnorodne pamiątki, np. gadżety reklamowe, zestawy edukacyjne, książki z eksperymentami, rękodzielnicze wyroby ceramiczne.

 

Masz więcej pytań? Napisz do nas na fb.com/gigantymocy lub zadzwoń: 44 6351922, 503 119 739. 
Do usłyszenia!

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT