Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy do udziału w prelekcjach i warsztatach "SPIN DAY 2017"

wydarzenia

Drodzy nauczyciele oraz dyrektorzy, zapraszamy Was oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w bełchatowskiej edycji Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki, który obchodzony będzie pod nazwą „SPIN DAY 2017” w dn. 10.11.2017r. w MCK PGE Gigantach Mocy. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i multieventowy, a jego celem jest ukazanie fascynującego oblicza nauki  i inspirowanie do eksperymentowania.

W programie wydarzenia w tym roku przewidziano dwa bloki programowe, a w nich prelekcje i warsztaty o tematyce przyrodniczo-podróżniczej. Szczegółowe informacje znaleźć można na plakacie poniżej. Uczestnictwo zarówno w prelekcji, jak i warsztatach jest nieodpłatne dla wszystkich zainteresowanych osób. W przypadku zainteresowania udziałem w prelekcji prosimy o dokonanie zgłoszenia chęci udziału w wykładzie mailowo na adres: e.sobaniec@gigantymocy.pl. Zgłoszenie potwierdzające udział powinno zawierać: wiek i liczbę uczniów oraz liczbę nauczycieli. 

Jednocześnie informujemy, iż liczba miejsc na wykładach jest ograniczona. O uczestnictwie w wykładach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Nadmieniamy, iż nabór rozpocznie się już 20.10.2017r., a zakończy 30.10.2017r.

Udział w warsztatach edukacyjnych zarezerwowany będzie natomiast wyłącznie dla laureatów konkursu na najciekawszą infografikę. Konkurs polegać będzie na przygotowaniu, przy wykorzystaniu dowolnej techniki artystycznej, infografiki o tematyce dotyczącej smogu. Prace konkursowe nadsyłać należy w terminie do dnia 6.11.2017r., a szczegółowy Regulamin Konkursu znaleźć można poniżej (na dole strony). Na laureatów czeka również 120 dodatkowych, zagwarantowanych miejsc na prelekcji. Więcej informacji na temat konkursu uzyskać można telefonicznie pod nr tel. 446351910.

Zachęcamy Was do udziału w SPIN DAY!

 

 OPIS WARSZTATÓW:

„Od:Nowa Środowiskowa – o przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza oraz rekultywacji terenów poprzemysłowych”. O powietrzu wiemy wiele. Wiemy, że jest, że nas otacza i że jest niewidoczne! Ale jak sprawdzić, czy jest czyste, czy też brudne? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, wspólnie z dziećmi przeprowadzimy proste doświadczenia, rozbudzające myślenie naukowe. Uczestnicy zajęć poznają źródła zanieczyszczeń powietrza, nauczą się analizować zjawiska przyrodnicze i wiązać przyczyny z ich skutkami.
Opowiemy również o tym jak zapobiegać zanieczyszczeniu powietrza i degradacji środowiska naturalnego. Dowiecie się co można zrobić, żeby zminimalizować straty w środowisku powstałe wkutek działalności ludzkiej  i jak przebiegają procesy rekultywacji obszarów powyrobiskowych w regionie bełchatowskim? Na zakończenie zajęć dzieci wykonają pracę plastyczną w postaci maseczek antysmogowych.

„Ekstremalne zjawiska pogodowe – czyli o groźnych skutkach zmian klimatu na świecie”. Podaczas naszych zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest wiatr, jak powstaje i kiedy staje się groźny. Wyjaśnimy, czym jest ciśnienie atmosferyczne oraz konwekcja. Przedstawimy mechanizm powstawania tornad i huraganów, różnice między nimi oraz miejsca na świecie gdzie te zjawiska występują najczęściej. Ponadto wytłumaczymy jak powstają chmury oraz kiedy stają się groźne. Zaprezentujemy też mechanizm powstawania wyładowania atmosferycznego, a chilę później dowiecie się jaka pogoda sprzyja tworzeniu się smogu. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników wykona swój własny pamiątkowy magnes na lodówkę przedstawiający wybrane niebezpieczne zjawisko meteorologiczne. 

 

Partnerami wydarzenia są: Kapitan Nauka oraz Leroy Merlin Polska.

Regulamin konkursu

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT