Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Okoliczne atrakcje

Dodatkową atrakcję, po zwiedzaniu PGE GIGANTÓW MOCY, stanowić może wizyta na Górze Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Zalesiona góra przyciąga nie tylko amatorów letniej rekreacji, ale także entuzjastów sportów zimowych. Latem największą atrakcję stanowi jedyny w tej części kraju tor saneczkowy o długości 620m. Zimą nie lada gratkę dla amatorów sportów zimowych stanowią zjazdy trasą narciarską (760m.) z wyciągiem krzesełkowym. 

Niespełna 15 min. drogi samochodem od PGE Gigantów Mocy znajduje się Oddział Kopalnia Bełchatówktóry zwiedzać można po uprzedniej rezerwacji (pod numerem telefonu: 44 737 48 63) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00. Podczas zwiedzania kopalni zobaczyć można wydobyte w trakcie robót górniczych kości czaszki mamuta włochatego, wiele okazów geologicznych oraz zdjęcia przedstawiające bełchatowską kopalnię. Szczegóły dotyczące rezerwacji wizyty na kopalni znajdziecie Państwo tutaj. 

O zmroku możecie Państwo także przyjrzeć się bełchatowskim gigantom z pobliskich tarasów widokowych.  Niezapomniany widok na odkrywkę kopalni węgla brunatnego oraz elektrownię rozpościera się z punktów widokowych w Kleszczowie oraz Żłobnicy, położonych 15 min. drogi samochodem od Góry Kamieńsk. Gigantyczna odkrywka to ogromna „dziura” z maszynami służącymi do wydobycia, zwałowania i transportu węgla, mieniącymi się w porze wieczornej tysiącem świateł. W oddali widać również Oddział Elektrowni Bełchatów. 

A gdy pada deszcz...
Czy mieliście już Państwo okazję sprawdzić się w strzelectwie sportowym? „SOKOLIK” to strzelnica pneumatyczna, która stara się zarazić pasją do tego precyzyjnego sportu nie tylko dzieci i młodzież. W soboty w godzinach 15-17 odbywają się tu treningi strzeleckie, w których można wziąć udział, istnieje również możliwość (po uprzednim kontakcie telefonicznym) wynajęcia sali wraz z trenerem dla dowolnej grupy osób. Tak zaczyna się pasja!

 

broszura_giganty-mocy.pdf mapa_giganty-mocy.pdf

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT