Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zwiedzanie PGE Gigantów Mocy

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia interaktywnej Ekspozycji PGE Giganty Mocy.

To pierwsza w kraju edukacyjna wystawa, która w przystępny sposób uczy, jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich "Gigantach", czyli elektrowni i kopalni węgla brunatnego.

Ekspozycja PGE Giganty Mocy to centrum edukacji nieformalnej, skierowane  do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz rodzin z dziećmi.

Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną.

Odwiedzający ekspozycję przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Eksperymentują oni ponadto w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterują procesem wytwarzania energii oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Mogą również wziąć udział w różnorodnych warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole.

Czas zwiedzania: 1,5-2 godziny

Zachęcamy do zapoznania się z filmem prezentującym naszą działalność - prosimy kliknąć tutaj.

Pytania i rezerwacje proszę kierować drogą mailową na adres rezerwacje@gigantymocy.pl, bądź telefonicznie pod numerem 44 635 19 22, 503 119 739.

Zwiedzanie możecie Państwo połączyć z innymi atrakcjami, spędzając u nas cały dzień. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. 

warsztaty-ulotka-informacyjna.pdf formularz-zgloszeniowy.doc

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT